Title Image

Balet – taniec klasyczny

[/vc_column_text]

Bożena Kowalik

Bożena Kowalik – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu (obecnie Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. L. Różyckiego w Bytomiu) oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wychowania Muzycznego Sekcja Nauczycielska Tańca w zakresie pedagogiki tańca (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), a także uzyskała stopnień Instruktora Dyscypliny Sportu – taniec sportowy w Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie. Pracowała: w charakterze nauczyciela tańca klasycznego, charakterystycznego, ludowego w Państwowej Szkole Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno – Baletowym w Gliwicach, Prywatnej Szkole Baletowej w Kartiditsa – Grecja, Prywatnej Szkolej Baletowej „Weise” w Ravensburgu – Niemcy, Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego, Regionalnym Ośrodku Edukacji w Katowicach oraz była twórcą i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów. W chwili obecnej jest wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach.
[/eltdf_elements_holder_item][/eltdf_elements_holder][/vc_column]
[/vc_row]
Jazz, Modern jazz, współczesny, projekty artystyczne

Ola Jurczak

Szkoliła się na warsztatach u znanych tancerzy i choreografów z całego świata, m.in.: Glenn Packard, Matthew Tseng, Jonathan Huor, Jean Claude Marignale, Cass Smith, Viet Dang, Mendy Montanez, Andy J, Sven Niemeyer, Jacek Łumiński, tancerze ŚTT, tancerze PTT. Kształciła się m.in. w Broadway Dance Center w Nowym Jorku, Millenium Dance Complex w Los Angeles, Pinneaple Dance Studio w Londynie.
Posiada pedagogiczne wykształcenie (absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego) oraz tytuł magistra Choreografii i Teorii Tańca (absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina).
Egurolla Dance Studio przyznał jej nagrodę – półroczne stypendium w duńskiej szkole artystycznej. Na swoim koncie ma także udział w produkcji bollywoodzkiej “The Rhytm” , teledyskach (Jamal, Maxfarenthide, Gosia Andrzejewicz), tanecznych pokazach mody, video reklamach.

Choreograf, pedagog

Bożena Bieńczyk

Ukończyła Studium choreograficzne w Centralnym Ośrodku Metodyki Kultury przy Ministerstwie Kultury i Sztuki, Studia Magisterskie na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym, Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Śląski. Od wielu lat pracuje w Bielskim Centrum Kultury na stanowisku Kierownik Artystyczny oraz Choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Bielsko”.
Nie dziwi więc że jej największą pasją jest taniec i folklor. Z miłości do folkloru tworzy niepowtarzalne choreografie, które tancerze prezentują na krańcach świata. Zaś z miłości do tańca otwiera horyzonty młodym pasjonatom. Będąc pedagogiem łączy w ten sposób naukę tańca z wychowaniem kulturowym i obyczajowym.