Title Image

O nas

Kilka słów o Prywatnej Szkole Baletowej w Bielsku-Białej

Prywatna Szkoła Baletowa w Bielsku-Białej to obecnie jedyna tego typu szkoła w Bielsku-Białej i okolicy.

Kształcenie odbywa się w systemie popołudniowym. Taki system nauki jest dogodny dla uczniów kształcących się w dziennych szkołach ogólnokształcących.

Nasza Szkoła kształci tancerzy w całym cyklu nauki w trzech technikach:

– taniec klasyczny
– taniec współczesny
– taniec jazzowy
 
W programie zajęć pojawiają się również przedmioty tj. taniec ludowy, akrobatyka, stretching, rytmika, repertuar,  praktyki sceniczne, gimnastyka, technika taneczna, historia tańca. 
 
Cele działalności naszej szkoły:
 
* przygotowanie uczniów do pracy w zawodzie tancerza (teatr, opera, szkoły, kluby i zespoły taneczne)
* przygotowanie uczniów do dalszych studiów (artystycznych, pedagogicznych, reżyserskich, tanecznych i choreograficznych)

Dlaczego balet?

Taniec klasyczny rozwija u dzieci wdzięk i koordynacje ruchową, W wielu przypadkach pomaga skorygować nieprawidłowości postawy. Jest także podstawą dla wielu innych rodzajów tańca. 

Nasi uczniowie od dziecka oswajają się ze sceną i wystąpieniami przed publicznością, co w przyszłości owocuje większa pewnością siebie i sukcesami w wielu dziedzinach życia.

Nie tylko klasyka!

W programie zajęć Klas Baletowych na równym poziomie dzieci poznają techniki tańca współczesnego czy jazzowego. Dzięki odpowiednim doborze przedmiotów artystycznych umożliwiamy wszechstronny rozwój artystyczny niezbędny do wykonywania zawodu tancerza.

Ponadto…

Oprócz Klas Baletowych w Naszej Szkole funkcjonuje również Studio Tańca – zajęcia rekreacyjne i z większym naciskiem intensywności. Tancerze poznając tajniki tańca w choreografiach grupowych bądź indywidualnie prezentują się na konkursach i festiwalach w kraju i za granicą. Uczy to nie tylko sprawności ruchowej ale także dobrej organizacji czasu, współpracy w grupie, odpowiedzialności i daje wspaniałe wspomnienia na całe życie…

Jak uczymy?

Wiemy jak ważna dla sukcesu jest systematyczność – każdy występ poprzedzony jest wieloma godzinami ćwiczeń. Ale wiemy też jak ważna jest dobra atmosfera, wsparcie i pomoc.
Nasi pedagodzy posiadają kierunkowe wykształcenie oraz wiele lat doświadczenia.
Posiadamy profesjonalne sale
baletowe wyposażone w drążki i lustra.

Każdy rok szkolny będziemy kończyć Koncertami Baletowymi, podczas których nasi uczniowie będą występować na profesjonalnej scenie.

Partnerzy

Jesteśmy otwarci na nowe formy współpracy i wzajemnej promocji.
Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą lub sponsorowaniem naszej Szkoły, pomagając przez to propagować kulturę i sztukę, prosimy o kontakt poprzez e-mail, lub poprzez formularz znajdujący się na dole strony. Dziękujemy!