W dniach 7–9 lipca 2026 r. w Szkole Baletowej w Bielsku-Biała odbędzie się Konferencja Tańca, organizowana przez Fundację Sztuki Baletowej. Konferencja skierowana jest do tancerzy profesjonalnych i amatorów, pedagogów tańca, choreoterapeutów, terapeutów pracujących z ruchem, studentów kierunków artystycznych oraz mieszkańców zainteresowanych tańcem.
Ważnym elementem programu będą zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla terapeutów i tancerzy pracujących w nurcie tańca integracyjnego.
Podczas Konferencji odbędą się wykłady, warsztaty praktyczne w różnych technikach tańca, wystawa prac uczniów liceum plastycznego, malarstwa Marioli Ptak oraz wydarzenia artystyczne towarzyszące Konferencji.
Projekt powstał we współpracy z instytucjami kultury, szkołami artystycznymi wpisuje się w program Polskiej Stolicy Kultury 2026.