Przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat w szkole baletowej Arabeska we Wrocławiu. Następnie w latach 2003-2008 była uczennicą szkoły baletowej Capitol we Wrocławiu gdzie zdobywała nagrody w konkursach takich jak Dance World Cup oraz Pardubicka Arabeska. W latach 2006-2008 tańczyła w Operze Wrocławskiej w spektaklach „Dziadek do Orzechów” oraz „Jezioro Łabędzie” oraz „Aida”
W pózniejszych latach trenowała równiez akrobatykę oraz aerobik sportowy zdobywając osiągnięcia w Akademickich mistrzostwach Polski. Wszechstronne doświadczenie taneczno- sportowe pozwala na dobre zrozumienie techniki tańca klasycznego i przekazanie swojej wiedzy i umiejętności kolejnym pokoleniom.
Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu (obecnie Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. L. Różyckiego w Bytomiu) oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wychowania Muzycznego Sekcja Nauczycielska Tańca w zakresie pedagogiki tańca (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), a także uzyskała stopnień Instruktora Dyscypliny Sportu – taniec sportowy w Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie.
Pracowała: w charakterze nauczyciela tańca klasycznego, charakterystycznego, ludowego w Państwowej Szkole Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno – Baletowym w Gliwicach, Prywatnej Szkole Baletowej w Kartiditsa – Grecja, Prywatnej Szkolej Baletowej „Weise” w Ravensburgu – Niemcy, Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego, Regionalnym Ośrodku Edukacji w Katowicach oraz była twórcą i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów.
W chwili obecnej jest wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach.
Sandra specjalizuje się w tańcu współczesnym opartym na szczerym ruchu, improwizacji i świadomości ciała. Już w najmłodszych latach została pochłonięta przez taniec. Swoją pasję od 14 roku życia rozwijała w zespołach założonych przez Aleksandrę Jurczak zdobywających liczne nagrody na konkursach i festiwalach jako formacje „Saturday Fever” i „Imagine”. Po dziś dzień reprezentuje naszą szkołę jako solistka w kategoriach modern/contemporary, jazz i show dance. Do najważniejszych osiągnięć w sezonie 2023/2024 zdecydowanie należały: 12 miejsce w kategorii senior contemporary solo puchar świata „Dance world cup” w Pradze oraz pół finał oraz 13 miejsce debiutując w kategorii solo show dance adults mistrzostwa polski IDO pft.
Na konkursach ogólnopolskich stawała na najwyższych stopniach podium między innymi: 1 miejsce w kategorii solo show dance oraz GRAND PRIX całego bloku na festiwalu tańca „VIVERSO”, 1 miejsce w kategorii solo 17+ na festiwalu tańca „Power Dance” w Katowicach.
Wciąż szkoli się i bierze udział w warsztatach w całej Polsce nabywając nową wiedzę. Erica Klein, Kino Mchugh, Ainsley Ricketts, Roman Varva to tylko przykładowi zagraniczni szkoleniowcy u których Sandra miała okazję nabywać nowe niesamowite doświadczenia przekazywane w późniejszym czasie tancerzom naszej szkoły.
Przygodę z akrobatyką sportową zaczęła w wieku 5 lat w Klubie Sportowym „Start” Bielsko-Biała. Od tego czasu nieustannie rozwijała swoje umiejętność w tym sporcie, które pozwalały jej uczestniczyć i osiągać sukcesy w licznych zawodach krajowych i międzynarodowych wraz ze swoim zespołem.
W późniejszych latach trenowała również taniec współczesny pod okiem Sabiny Gwizdały w zespole „Enigma”, zdobywając osiągnięcia zespołowe, solowe i w duecie. Karierę sportową zakończyła w 2023 roku.
Obecnie przekazuje swoje doświadczenie oraz zdobytą wiedzę młodym sportowcom jako trener.
W wieku 6 lat zaczęła swoją przygodę z tańcem. Zaczynawszy od zajęć tanecznych dla najmłodszych w Miejskim domu Kultury, w wieku 10 lat dostała się do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowe w Bytomiu, w której uczyła się przez 9 lat Tańca Klasycznego, tańca współczesnego, tańca ludowego, tańca charakterystycznego, tańca historycznego oraz improwizacji.
Po ukończeniu szkoły i otrzymaniu dyplomu tancerza w 2014 roku rozpoczęła pracę w Operze Śląskiej w Bytomiu jako tancerka zespołowa, w 2017 otrzymała tytuł koryfejki. W 2018 roku zakończyła swoją wspaniałą przygodę jako tancerka. Od 2015 roku prowadzi zajęcia jako instruktor tańca, 2018 roku na swojej działalności, współpracując od 2020 roku z Prywatną Szkołą Baletowa w Bielsku-Białej prowadzą zajęcia z tańca klasycznego dla klas baletowych, oraz zajęć dla dorosłych. W 2021 roku ukończyła kurs TrainLikeDancers level 1 Przygotowanie Motoryczne.
Planuje w dalszym ciągu kształcić i edukować się w dziedzinie tańca, ucząc się od profesjonalistów.
Ewa Król, oligofrenopedagożka, terapeutka zajęciowa z doświadczeniem pracy prezenterskiej w Radiu Bielsko i Naszym Radiu USA. Od 6 lat pracuje z grupą teatru tańca „Poruszeni” w WTZ Felicitas w Czechowicach -Dziedzicach. Dwukrotnie, w latach 2022 i 2023, wzięła udział w Laboratoriach” Taniec i Niepełnosprawność, przekraczanie granic”, organizowanych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wcześniej prowadziła zajęcia z dziedziny choreoterapii w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej, na kierunku Terapia Zajęciowa.
Jej działania mieszczą się w zakresie założeń pedagogiki teatru i łączą wypowiedź twórczą z eksploracją tematów społecznych. W realizowanych spektaklach zwraca uwagę na zaangażowanie emocjonalne każdego z uczestników zespołu oraz na dialog z publicznością (Ballada o Skrzydłach, Spektakl Wystarczająco Aktualny, Romeo i Julia. Migawki, Smaki
Jest dyplomowaną instruktorką tańca współczesnego 2 stopnia, certyfikowaną trenerką pilates, kreatorką swojej przestrzeni dla ruchu – Soma Studio w Rzeszowie. Na początku swej ścieżki współpracowała z teatrem Dada von Bzdülow i to nadało rys jej poszukiwaniom twórczym. Zafascynowana teatrem Piny Bausch, cyrkiem i tańcem współczesnym, eksploruje ruch jako stan kontaktu ze swoim ciałem i swoimi emocjami. W jej praktyce choreografia ustępuje doświadczaniu.
Od 2023 roku intensywnie pochłania ją obszar tańca osób z niepełnosprawnościami. Dwukrotnie była uczestniczką laboratoriów Taniec i niepełnosprawność, a w 2025 roku zrealizowała własne projekty : Taniec! Od serca! oraz Fuzja Form – wspólnie z Piotrem Iwanickim. Na co dzień współpracuje z lokalną grupą osób z niepełnosprawnościami słuchu w ramach projektu „Moc w ciszy…”.
Odbyła dwukrotnie szkolenie dla kadry tańca w programie rozwoju kompetencji w zakresie tańca i dostępności w tańcu, pod okiem wybitnych artystów i artystek polskich.



