Title Image

Kadra

Teatr Tańca – taniec fizyczny

Mateusz Wojtasiński

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Związany z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej od 2014 roku. Aktor, tancerz, choreograf. Współpracował i kształcił warsztat pod okiem takich choreografów i reżyserów jak: Joseph Frucek, Scott Lyons, Joseph W. Alter, Byron Van Jones, Brian Michaels, Paraskevas Terezakis, Idan Cohen, Jerzy Stuhr, Jan Peszek, Piotr Cieślak, Maciej Postawny, Waldemar Raźniak, Jacek Łumiński, Wojciech Terechowicz, Anita Podkowa, Jerzy Święch, Jacek Owczarek, Wojciech Kościelniak, Marek Gierszał, Grzegorz Suski, Mikołaj Grabowski, Janusz Opryński.
Jako tancerz realizuje się w prowadzeniu zajęć BMC, floorwork, tańca spontanicznego, techniki polskiej tańca współczesnego. Jest wykonawcą ruchu scenicznego i choreografii w wielu spektaklach Teatru Polskiego w Bielsku Białej.
Balet – taniec klasyczny

Bożena Kowalik

Bożena Kowalik – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu (obecnie Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. L. Różyckiego w Bytomiu) oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wychowania Muzycznego Sekcja Nauczycielska Tańca w zakresie pedagogiki tańca (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), a także uzyskała stopnień Instruktora Dyscypliny Sportu – taniec sportowy w Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie. Pracowała: w charakterze nauczyciela tańca klasycznego, charakterystycznego, ludowego w Państwowej Szkole Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu, Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno – Baletowym w Gliwicach, Prywatnej Szkole Baletowej w Kartiditsa – Grecja, Prywatnej Szkolej Baletowej „Weise” w Ravensburgu – Niemcy, Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego, Regionalnym Ośrodku Edukacji w Katowicach oraz była twórcą i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów. W chwili obecnej jest wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach.
Jazz, Modern jazz

Ola Jurczak

Szkoliła się na warsztatach u znanych tancerzy i choreografów z całego świata, m.in.: Glenn Packard, Matthew Tseng, Jonathan Huor, Jean Claude Marignale, Cass Smith, Viet Dang, Mendy Montanez, Andy J, Sven Niemeyer, Jacek Łumiński, tancerze ŚTT, tancerze PTT. Kształciła się m.in. w Broadway Dance Center w Nowym Jorku, Millenium Dance Complex w Los Angeles, Pinneaple Dance Studio w Londynie.
Posiada pedagogiczne wykształcenie (absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego) oraz tytuł magistra Choreografii i Teorii Tańca (absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina).
Egurolla Dance Studio przyznał jej nagrodę – półroczne stypendium w duńskiej szkole artystycznej. Na swoim koncie ma także udział w produkcji bollywoodzkiej “The Rhytm” , teledyskach (Jamal, Maxfarenthide, Gosia Andrzejewicz), tanecznych pokazach mody, video reklamach.
Akrobatyka, jazz

Iza Sojka

Od 6-go roku życia ma do czynienia ze sportem i tańcem. Przez 13 lat trenowała wyczynowo Gimnastykę Artystyczną w SGA Bielsko-Biała, 5 lata tańczy Taniec Współczesny w zespole Advance prowadzony przez Olę Jurczak. Posiada dyplom Instruktora Fitness, doszkala się na różnego rodzaju warsztatach tanecznych. m.in. Międzynarodowe Warsztaty Taneczne w Poznaniu czy też w Kieleckim Teatrze Tańca. Przez 5 lat pracowała jako asystentka trenera w Stowarzyszeniu Gimnastyki Artystycznej w Bielsku.
Balet, jazz

Katarzyna Bator-Sromek

mgr Pedagogiki tańca, tancerka, choreograf.
Związana z tańcem od 25 lat. Od 10 lat pracuje jako Pedagog tańca modern, jazz, contemporary, klasyka i taniec ludowy. Prowadzi zespoły (J-J, Flexi, Flexi Junior i regionalny zespół Holajnicy i inne), które wielokrotnie zostały nagrodzone na Ogólnopolskich i Międzynarodowych festiwalach.
Ukończyła studia wyższe na kierunkach tanecznych: licencjat dający tytuł tancerza w Wyższej Szkole Umiejętności w Kilecach, mgr Pedagogiki tańca w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi, jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Oprócz tego cały czas się rozwija uczestniczą w róznych kursach (kurs choreografii scenicznej w Krakowie Artystyczna Alternatywa, Podyplomowe studium we Wrocławiu SKiBA- Animator tańca)i międzynarodowych warsztatach prowadzonych przez pedagogów takich jak: Thierry Verger, Jean Cloud Marginale, Stacy Boedeker, Grzegorz Pańtak, Małgorzata Ziółkowska, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Karol Urabński, Ira Nadia Kodiche, i wiele innych.
Współpracuje ze studiem Emka we Wrocławiu jako tancerka i choreograf. Występuje w teledyskach i filmach. Pracuje przy pokazach mody i fryzur jako choreograf.
Taniec klasyczny, rehabilitacja, floor baar

Elżbieta Barwicka-Picheta

Pedagog i choreograf. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (studia podyplomowe w zakresie artystycznych form aktywności ruchowej). Uczestniczka trzyletniego kursu doszkalającego w technice Marty Graham, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Baletową w Gdańsku. Jej choreografie nieustannie są oklaskiwane na festiwalach w kraju i zagranicą. Nauczyciel z wielką pasją, którą w piękny sposób potrafi się dzielić.
 
Balet dla najmłodszych, jazz

Kuba Kubasik

Tancerz, instruktor tańca. Swoją przygodę z tańcem zaczął w wieku 5 lat w zespole tanecznym w rodzinnym mieście. Ukończył XXX LO w Krakowie w klasie o profilu Aktor Teatru Tańca. W latach 2013-2014 związany z Akademią Tańca Reliese (Warszawa), gdzie tańczył i reprezentował formację taneczną RELIESE DANCE COMAPNY. Dotychczasowe największe osiągnięcie to zdobycie tytułu mistrza świata formacji jazz na World Dance Week. Szkolił się i brał udział w warsztatach tanecznych u najlepszych choreografów w Polsce i za granicami kraju. Obecnie specjalizuje i wciąż szkoli się z zakresu rytmiki, a wiedzę i umiejętności potrafi przekazać nawet tym najmłodszym wychowankom. Od października 2019 student pedagogiki tańca na AHE w Łodzi. Długoletni współpracownik Sebastiana Chmiela, jako manager projektów musicalowych we współpracy ze Stowarzyszeniem Teatr Na Dłoni.
Taniec klasyczny, pilates

Natalia Madej

Tancerka i choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Studentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca, kierunek: taniec, specjalność: pedagogika baletowa. Finalistka konkursu Le Chausson D'or w Paryżu. Z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk im. Stanisława Hadyny tańczyła na wielu polskich scenach. Swój warsztat szkoliła u takich osobistości jak Hope Maimane, Louise Frankenhuis, Tomer Zirkilevitch, Jack Gallagher czy Kate Jablonski, a także Janusz Skubaczkowski, Paweł Michno, Sebastian Zajkowski czy Ada Patłaszyńska. Ma za sobą wiele spektakli m.in. „Pan Twardowski” czy Megawidowsko „Exodus” w choreografii Henryka Konwińskiego. Obecnie prowadzi warsztaty z tańca klasycznego oraz współczesnego.
 
Choreograf, pedagog

Bożena Bieńczyk

Ukończyła Studium choreograficzne w Centralnym Ośrodku Metodyki Kultury przy Ministerstwie Kultury i Sztuki, Studia Magisterskie na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym, Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Śląski. Od wielu lat pracuje w Bielskim Centrum Kultury na stanowisku Kierownik Artystyczny oraz Choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Bielsko”.
Nie dziwi więc że jej największą pasją jest taniec i folklor. Z miłości do folkloru tworzy niepowtarzalne choreografie, które tancerze prezentują na krańcach świata. Zaś z miłości do tańca otwiera horyzonty młodym pasjonatom. Będąc pedagogiem łączy w ten sposób naukę tańca z wychowaniem kulturowym i obyczajowym.