Sukces na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Baletowej

W dniach 15-16 grudnia odbył się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu. Na scenie Teatru im. Sewruka zaprezentowało się w sobotę i niedzielę około 500 osób z 25 miast Polski i z zagranicy. Tancerze rywalizowali w 35 kategoriach a ich umiejętności oceniało międzynarodowe jury.

Na konkurs udały się tancerki z Prywatnej Szkoły Baletowej w Bielsku-Białej.
30 tancerek reprezentowało stolice Podbeskidzia w różnych kategoriach: solo, duet czy zespół. Dla większości dziewczyn był to pierwszy tak duży konkurs taneczny i wiązał się on z ogromnym przeżyciem. Choreografią i przygotowaniem dziewczyn do tego wydarzenia zajęła się Aleksandra Jurczak, próby trwały bardzo intensywnie od września. Nasze tancerki pokazały klasę na scenie mierząc się z najlepszymi.

Wyniki dziewczyn są zachwycające:

Kategoria debiut taniec współczesny 8-9 lat:
2 miejsce Julia Opitek
1 miejsce Magda Godzik

Kategoria akrodance:

3 miejsce Julia Dajda
1 miejsce Oliwka Dudek

Kategoria zespoły tanca współczesnego do 10lat:
1 miejsce Impresja (1 Klasa Szkoły Baletowej)

Kategoria zespoły tańca współczesnego 11-13lat:
3 miejsce Saturday Fever

Kategoria duet:
3 miejsce Nina Żarow i Maja Baranowska :

Nagroda specjalna GRAND PRIX konkursu:
Zespół IMPRESJA – 1 Klasa Szkoły Baletowej

Jadąc na Konkurs do Elbląga pani Aleksandra i dziewczyny miały na celu udany debiut, konfrontacje z najlepszymi, integracje środowiska młodzieży tańczącej czy poszukiwania twórcze jednak wynik przeszedł je najśmielsze oczekiwania.

Docenione i zmotywowane do dalszej pracy teraz jeszcze chętniej będą rozwijać swój talent i ciężko ćwiczyć na sali.

Dziewczynki z pierwszej klasy ćwiczą od września trzy razy w tygodniu po trzy godziny. W programie zajęć mają ćwiczenia tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, akrobatykę, tańce ludowe.

GRATULUJEMY!!!